Tarihçemiz
18 Ekim 2008
20:37
914 Kez Okundu

                   Köyün tarihçesi ile ilgili bilgi, belge ve fotoğraf ulaştıracak veya getirecek arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim.

Eğitim  :

Şu anda 8 yıllık eğitim kapsamında çok değerli iş adamlarından Zeki SEVİL beyefendi başta olmak üzere değerli işadamları tarafından köyümüzde üçer katlı iki ana blok ve bir bağlantı bloğu olmak üzere yaaptırılan okulumuzda yaklaşık 700 öğrenciye 1 Müdür ve 2 Müdür yardımcısı ile 30 ‘un üzerinde öğretmenle eğitime devam edilmektedir. Ayrıca  çok yakında  sizlerin yorumlarınıza bırakacağım eski ve yeni okul binaları ile ilgili resimler bu sayfada yayınlanacaktır.

Din ve Diyanet :

Köyümüzde5 mahallede 5 cami ve herbirinde kadrolu İmam hatip bulunmaktadır. Ayrıca Subaşı Camii altında bayanlara hitabeden Kız Kur-an Kursu mevcut olup 1 bayan hocayla eğitime devam edilmektedir.

Geçim kaynakları :

Köyümüzün isminden de anlaşıldığı gibi başka köylere göre düz bir arazi üzerine kurulmuştur.Geçim kaynakları önceki zamanlarda tarım, hayvancılık ve madencilik üzerine kurulu iken, Kdz.Ereğli Demir Çelik Fabrikası kurulduktan sonra geçim kaynağı sanayi ağırlıklı oluşmaya başlamıştır.

Köyümüzün alt yapısı :

Şu an itibariyle telekom hariç hiç bir alt yapı mevcut değildir. İçme suyu şebeke çalışmaları 10 yıl öncesi borular döşenmiş olup, 2008 yılı ortalarında yeniden çalışma başlatılmıştır.

Köyümüzün Nüfusu :

Nüfus bakımından .  .  .  .  . nüfusa sahip  köyümüz 5 ( Beş ) mahalleden oluşmaktadır.

İl ve İlçeye uzaklığı :

Köyümüzün İle uzaklığı 50 km. İlçe merkezine uzaklığı ise 16 km.dir.

Sağlık  : 

Köyümüzde Sağlık Ocağımız vardır Personel olarak Doktor 1 (bazen bu sayı çoğalabiliyor) Sağlık Memuru 0 Çevre sağlığı memuru 1 Hemşire 1 Ebe hemşire 2 Hizmetli 1 olarak mevcuttur. Hastaların Sağlık ocağında muayene olduktan sonra ilaçlarını alabileceği Subaşında 1 eczane mevcuttur.

Haberleşme ve Ulaşım :

Subaşında PTT şubesi mevcut olup, buşube aynı zamanda posta işlemlerinin yanında emekli maaşlar, kargo, hertürlü bankacılık işlemleri

hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme