Site üzerinden eposta adresi
21 Ağustos 2008
22:07
950 Kez Okundu

Site üyelerimizin kullanıcı adlarıyle  ( eposta adresi diğer adıyla email adresi ) almak isteyenlerin cevatozturk@suleymanbeyler.com adresine eposta yani email göndermeleri yeterli olacaktır. Daha önce kullanıcı adlarıyle  örnek : admin@suleymanbeyler.com adresi alanların epostalarını takip etmeleri için aşağıdaki adresi kullanmaları uygun olacaktır.

eposta takip adresi : http://mail.google.com/a/suleymanbeyler.com

msn ‘ e email adresi kaydetmek için uygulanacak yol aşağıdaki gibidir.

1 – https://accountservices.passport.net/reg.srf?sl=1&lc=1033 adresine giriyoruz ve Continue  yazısına tıklıyoruz.

2 – Açılan sayfaya yeni eposta adresini örneğin cevatozturk@suleymanbeyler.com girin diğer gerekli bilgileri doldurun ve [  Continue   ]  tıklayınız.

3 – Çıkan sayfada eposta adresiniz görünecektir. Adresi kopyalayın ve kutucuğun içine yapıştırın veya adresi yeniden yazınız.

DAHA AYRINTILISIDA BURADAN OKUYUNUZ.

Normalde mesenger kullanmak istediğinizde bir hotmail posta hesabına sahip olmanızı ister. Ama diyelim sizin Yahoo, Gmail veya kendi alan adınıza ait ( örneğin: patron@wolkanca.com gibi )bir hesabınız var ve hotmail hesabı kullanmak istemiyorsunuz. Eğer aşağıdaki adımları uygularsanız istediğiniz herhangi bir hesabı messenger’da kullanabilirsiniz.

Messenger Microsoft’un anında iletişim Programlarından birisi. Ve gün geçtikçe üye sayısı artan bir servisi. Servisi kullanabilmemiz için bir adet “.net passport (Live id)” muzun olması gerekiyor. Bu pasaport ile servislerini ve dolayısıylada Messneger’ı kullanabiliyoruz.
Bir “.net passport” sahibi olabilmemiz için evvela bir hesabımızın olması gerekir. ’e üye olurken size e-porta hesabınız var mı? Yoksa hemen bizim servisimiz olan Hotmail’den size bir tane açalım der. Sizde evet derseniz hotmail.com uzantılı bir hesabına sahip olur ve “.net pasaport”u olarak bu hesabınızı atamış olursunuz. Sorun şu; biz hesabımız yok dediğimiz zaman açılan hesabı hotmailden, dolayısıylada Messenger’da kullandığımız .net pasaportuda hotmail.com uzantılı oluyor. Eğer aşağıdaki adımları uygularsanız istediğiniz herhangi bir hesabı messenger’da kullanabilirsiniz.

live id

  1. Eğer daha önce ımıza messenger yazılımını kurmamışsak; messenger..com adresinden size uygun olan messenger sürümünü seçip kurulum dosyamızı ımıza indirelim.
  2. Karşımıza çıkan yönergeleri izleyelim veya eğer daha önce messengeri kurup hesabımızla oturum açmışsak, oturumu kapat dedikten sonra farlı bir kullanıcı ile otutum aç’ı seçerek sonunda aşağıdaki ekrana erişelim.
  3. Bu pencerenin sol alt köşesinde bulunan “.Net Passport alın” bağlantısına tıklayalım ve yönergeleri izleyelim. Messenger bize “bir hesabınız var mı?” diye soracaktır, bu soruya “evet” deyip ilerleyelim. Daha sonra ise “ adresinizi .Net Passport’a kaydettiniz mi?” sorusunu yöneltecektir size. “Hayır, adresimi Passport’a şimdi kaydettirmek istiyorum.” seçeneğini işaretleyip ilerleyelim.
  4. Şimdi tarayıcımız bize bir web sayfası açacak ve oradaki formu doldurmamızı isteyecek. Formu aşağıdaki bilgiler doğrultusunda doldurun. Adresi : Messenger’da kullanmak istediğimiz adresimizi buraya yazalım. Örneğin “…@gmail.com”  Parola : .Net Passportumuzun parolasını belirleyelim. ÖNEMLİ: Bu parola hesabımızın parolasıyla aynı olmak zorunda değildir. Bu parolayı Messenger gibi servislerine giriş yaparken kullanacağız. Parolayı Yeniden Yazın : Önemli, yukarda yazdığınız parola ile aynı parola olması gerekiyor.
  5. Sözleşmeyi kabul edip ilerleyelim.
  6. Eğer buraya kadar hata yapmadıysak hesabımıza bir ileti gelmiş olacak.
  7. Posta hesabımıza gelen Bu ileti içerisindeki aktivasyon linkine tıklayıp, yönergeleri izleyip, .Net Passportumuzu etkinleştireceğiz.
  8. Etkinleştirdikten sonra formda belirtmiş olduğumuz adresimiz bizim .Net Passportumuz, dolayısıyla Messenger adresimiz olacak.
hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme