Mesai arkadaşlarından veda yemeği
11 Ekim 2011
15:02
1640 Kez Okundu

34 yıldır Süleymanbeyler Köyünde Eğitim Öğretim vermekte okulumuzda Müdür yardımcısı olarak çalışmakta olan Necati ULAŞ Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerde yapmış olduğu değişiklikle zorunlu olarak Kdz.Ereğli Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcılığına atanmıştır.

Yönetmelik gereği (rotasyon) tayini çıkan Necati ULAŞ için mevcut mesai arkadaşları tarafından müzikli, yemekli bir veda gecesi tertiplemişlerdir.

Geçtiğimiz 30 EYLÜL 2011 Cuma günü akşamı tertiplenen geceye okulumuzda halen çalışmakta olan öğretmenlerimiz ile daha önce okulumuzda çalışmış bulunan idareci ve öğretmenlerimiz aileleri ile birlikte katılmışlardır.

Okul Aile Birliğini temsilen Serkan MORCU ile Hüseyin GÜNAYDIN’ında katıldığı yemekte yeni emekli olan okulumuz Türkçe Öğretmenlerinden Sevilay KALKAN ile tayini çıkan Necati ULAŞ’a hediyelerini öğretmenimiz Gülper KURT takdim etmişlerdir.

Duygusal anların yaşandığı gecede teşekkür konuşması yapan Türkçe öğretmenimiz Sevilay KALKAN’dan sonra Sosyal Bilgiler öğretmeni İzzet OVALI ve eski okul müdürümüz Cengiz GÖKKAYA Necati ULAŞ ile ilgili anı ve duygularını belirten konuşmalar yaptılar. Eski öğrencileri adına konuşma yapan Cengiz OKURise bir baba şefkati  ve sevecenliği ile bizleri hayata hazırlayan Necati hocamıza çok şeyler borçlu olduklarını belirtirken size baba diyebilirmiyim hocam diyerek duygularını belirtti.

Söz alan Necati ULAŞ “ Tam 34 (otuzdört) yıldır Süleymanbeyler Köyü Subaşındayım. Benim ilk tayin olduğum yerdir. Subaşı ve Çevre köylerden gelen öğrencilerin hayata hazırlanmasında, onların hem kendilerine hemde çevrelerine faydalı iyi bir insan iyi bir yurttaş olmalarına ve iyi bir meslek sahibi olmalarına faydam, katkım olmuş ise ne mutlu bana katlandıkları için; Öğrencilerime ve Ailelerine teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler.

Ayrıca bu gecenin tertiplenmesinde emeği geçen sizlerle bir araya gelmemize vesile olan arkadaşlarıma ve benim okulum dediğim İlk kurulduğunda Süleymanbeyler Ortaokulu, daha sonra 8 yıllık zorunlu eğitimin başlaması ile Süleymanbeyer İlköğretim Okulu olan ve en sonunda yeni okul binasına geçişimi ile adının değiştirilerek Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL İlöğretim Okulu’nun eski ve yeni tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Öğrencilerim ve Ailelerine de sağlık başarı dolu yıllar diliyorum dedi.

Yemekli veda gesi karşılıklı iyi dilek ve temmnilerle sona erdi.

Haber kaynağı : Serkan MORCU

[nggallery id=2]

hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme