Japonya anıları-3
15 Ağustos 2009
14:20
1854 Kez Okundu

RESİM 13 TOKYO  NARİTA HAVAALANI

Nihayet NAGOYA havaalanına indik. Check-out işlemlerinden sonra çıkışta bir JICA görevlisinin beni beklediğini gördüm. Elinde JICA yazısını görür görmez yanına doğru yürüdüm. Benim yakamda da JICA yazısı vardı. Tanıştık ve beni bir otobüse bindireceğini son durakta inince orada başka birinin beni bekliyor olacağını ve beni onun bir taksiye bindireceğini O taksi ile Kalacağım yer olan JICA CHUBU CENTER a götüreceğini söyledi. Otobüse bindiğimde şoför ve benden başka kimse yoktu. Bir an hadi hayırlısı dedim içimden. Memleketimden binlerce km uzakta bir bilinmeze doğru gidiyordum. Yolda pirinç tarlalarını gördüm. Hayli ilginç geldi bana Otobüste seyir halinde iken fotoğraflarını çektim. Amacım gördüğüm her ayrıntıyı çevremdekilerle paylaşmaktı.

RESİM 14 

RESİM 15 

RESİM 16   PİRİNÇ TARLALARI

Otobüs son durağa geldiğinde bana verilen bileti şoföre uzattım ve bagajımı alıp indim. Beni yine bir JICA görevlisi bekliyordu. Hemen yanı başımızda bekleyen taksiye bindirdi ve bu taksinin beni kalacağım yer olan JICA CHUBU CENTER a götüreceğini söyledi.. Sizinde yolunuz Japonya ya düşerse unutmayın ki arka sol kapı otomatik. Şoför düğmeye basıp açıp kapatıyor. Sonradan öğrendiğime göre taksiye binmek çok pahalı imiş. O yüzden insanlar metroyu kullanıyorlarmış.

 RESİM 17

RESİM 18  TAKSİ

4 Haziran da yerel Saat ile 15:00 ‘e doğru kalacağım yere geldim.telefonumdaki saat 21:00 i gösteriyordu.6 saatlik bir zaman farkı vardı.Bina güzel ve yeniydi. Girişte check-in yaptım. Bana 305 nolu odayı ayırmışlar. Odaya çıktım. Çok harika bir oda tek kişilik bir yatak, banyo, wc , tv, telefon, klima, çay için su ısıtıcı, Odada emniyet kasası gibi her türlü donanım mevcuttu.

RESİM 19

RESİM 20  JICA CHUBU CENTER  kaldığım tesis

RESİM  21 JICA CHUBU CENTER bahçesi 17.07 yağmur yağıyor

RESİM 22  Japon gezgin

RESİM  23 Botswana’lı, filistin’li ve Güney Afrikalı arkadaşlarımla yemek yerken

RESİM 24 Çamaşırhanesi Alttaki makineler yıkama , üsttekiler ise kurutma makineleri.

RESİM 25 koridor

Kısa bir incelemeden sonra yakın çevreyi tanımak için dışarı çıktım ve  daha sonradan öğrendiğime göre dünyanın en büyük tren istasyonu olan NAGOYA tren istasyonuna yaya 10 dak mesafede kalacaktım. Tam şehir merkesinde. Bu bakımdan çok şanslı idim. Çünkü JICA nın birçok yerde tesisi olduğunu ve çoğunun eski yapı ve şehir dışında olduğunu duymuştum.

Çeşitli tarihlerde Nagoya sokaklarında çektiğim fotoğrafların bir kısmı aşağıda.

 RESİM 30

RESİM 31 Ünlü Spiral kule

Spiral kule 170 m yükseklğinde olup 2008 de açılmıştır. İçinde dünya çapında faaliyet gösteren moda okulu varmış. Ben içeri girmedim.

RESİM 32 Japon gençleri

Japon gençlerinin büyük çoğunluğu saçlarını boyatmaktalar. Erkekler ise genellikle uzun saçlı olup onlarda saçlarını kızıla boyatmaktalar.

RESİM 33

RESİM 34

Sokakta kendini ifade etmek isteyen yada reklamını yapmak isteyenler rahatlıkla müzik sistemlerini kurup şarkı söylemekte gelen geçen onları dinlemekte.

Sayfalar: 1 2

hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme