Japonya Anıları-2
12 Ağustos 2009
22:01
1682 Kez Okundu

Evet değerli Süleymanbeyler Köylü kardeşlerim ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimiz. Japonya Yolculuğum başlıyor.
2 Haziranda İstanbul Havaalanındayım İlk defa kendi başıma Yurt dışına çıkıyorum. Valizimi Tokyoda alacağımı söyleyerek Chek-in işlemlerini yaptırdım ve Uçağın kalkış saatini beklemeye başladı. Dubai havayolları ile Önce Dubai ye uçacaktım. Oradan HongKong’a , oradan da Japonya’nın başkenti Tokyo’ya uçacaktım. Bir gece Tokyo’da otelde kaldıktan sonra Oradan da Nagoya Şehrine uçacaktım. 4 haziranda Nagoya’da olacaktım.

RESİM 5 İSTANBUL HAVAALANI 

RESİM 6 DUBAİ HAVAALANI 

Bu yolculuk serüvenini ilk öğrendiğimde açıkçası biraz ürkmüştüm. Ancak JICA Ankara temsilcisi bana gerekli açıklamaları yaptığında korkularım geçti. Çünkü Tokyo ya vardığımda biri beni karşılayacakdı.

Dubai havaalanı çok büyük bir havaalanı. Sonradan öğrendiğime göre  Birçok uçuşlarda Dubai Havaalanı bir aktarma durağı olarak görev yapıyor. Dubai ye Akşam saatlerinde indim. Yukarıdan her taraf sapsarı ışıklarla donatılmıştı. Birkaç saat Dubaide bekledikden sonra HongKong’a uçmak üzere havalandım. Her şey tıkırında gidiyordu.

RESİM 7 HONGKONG HAVAALANI

RESİM 8 HONGKONG HAVAALANI

 HongKong dan sonra uçakta doldurmam için bir form verdiler.Formda domuz gribi ile ilgili sorular, ne amaçla japonyaya geldiğim, ne kadar ve nerede kalacağıma dair sorular vardı. Formu doldurdum. Sonra koltuğun cebinde unutmuşum. Tokyo havaalanına indiğimde görevli formu istedi. Uçakta kaldığını söyleyince yeni bir form verdi. Onu doldurup verdim. Çıkışta bir JICA görevlisis yakasında JICA amblemi ile beni bekliyordu. Merhabalaştık. Bana bu gece Bir otelde kalacağımı, beni şimdi Otelin önüne kadar giden bir otobüse bindireceğini sabah sekizde yine aynı uçakla geri gelip Nagoya ya uçacağımı söyledi.Dediklerini yaptım. Otobüse binerken bana bir bilet uzattı. Otobüs beni Otelin önünde indirdi.. Otele geldiğimde otelin çok büyük ve lüks bir otel olduğunu gördüm. Odasında her türlü konfor vardı. Banyosunda diş macunu diş fırçası, kese, traş bıçağı, tarak, kese havlu şampuan,sabun gibi her türlü ihtiyaç malzemeleri vardı. Lavabo aynası arkasından ısıtmalı olup buharlaşmıyordu. Banyoya telefon koymuşlar, klozetinden sıcak su akıyordu.

 RESİM 9 OTOBUS ŞOFÖRÜ

Direksiyon sağda. Japonlar İngilizler gibi trafik akışını soldan yapıyor.

RESİM 10 TOKYODA KALDIĞIM EXCEL HOTEL

RESİM 11 OTELİN BANYOSU

RESİM 12 OTELİN BANYOSU 2

Sayfalar: 1 2

hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme