Jandarma Yakaladı ve Affetmedi ! Ders Çıkarmalıyız !

Jandarma Yakaladı ve Affetmedi ! Ders Çıkarmalıyız !


Köy yollarında 18 yaşından küçüklerin araç kullanma durumuyla sık sık hepimiz karşılaşıyoruz. Belki de bu yazıyı okuyacak olanlar bile bu duruma dikkat etmiyorlardır. Köylerde çok normal karşılanan bu olay aslında çok tehlikeli. 18 yaşından küçük birinin kanunen araç kullanması yasakken,  aman be bir şey olmaz kafasındaki köylü anahtarı veriyor "sür oğlum, şunu al gel oğlum, şuraya git oğlum" diyerek çocukları daha da bu duruma itiyor. Başlarına bir şey gelmediği sürece de akıllanmıyor. Bir kaza yapsa kanunen de psikolojik olarakta o çocuğun yaşayacağı durumun açıklanabilir ifadesi yok. 18 yaşından küçük birinin kaza yaparak birini öldürmesi durumunun neler oluşturabileceği kimsenin aklına bile gelmiyor. Oysa bu konu da daha bilinçli ve dikkatli olmalıyız. Buna dikkat etmeyen köylümüzü ise bu kez jandarma affetmedi.

Y.S'in oğlu Kerem S. köy yolunda 250'lik Dodge sürerken yakalandı.Şüphelenen jandarma ekipleri takip etmeye başladı ve Kerem S. durduruldu. Daha sonrasında yapılan sorgulama da ehliyetinin olmadığı farkedilen Kerem S.'in ailesi çağırılarak para cezası kesildi. Aldığımız bilgilere göre jandarma 4.400 TL para cezası keserken kocaman aracın küçücük çocuğa teslim edilmesi kafalarda soru işaretleri yarattı. Umarız bundan sonra ki süreçte bu konulara tüm köylümüz dikkat eder ve bu başı boş davranışlardan uzak durur. Kimsenin canı da yanmaz para cezası da almaz. Sevim ailesine geçmiş olsun diyerek bundan sonra ki süreçte dikkat etmelerini temelli ediyoruz.Bu Haberi Paylaş:

Bizi Takip Edin:

BENZER HABERLER

Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış


Yorum Yaz


CAPTCHA Image

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.