Hakkımızda

SUNUŞ LÜTFEN OKUYUNUZ.

Sevgili Süleymanbeyler’ liler; www.suleymanbeyler.com buluşma sitesine hoş geldiniz.Teknolojinin son hızla geliştiği ve ona yetişmekte zorlandığımız bu çağda , teknolojinin bize sunduğu internet ortamından istifade ederek, tüm hemşerilerimizi buluşturmak, kucaklaştırmak, aramızdaki köprüleri sağlamlaştırmak, kültürümüzü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için sanal alemde bu siteyi hazırlamaya çalıştım. Kısaca değinmem gerekirse insanın belirli bir yaştan sonra bir şeyler öğrenmesi çok zor oluyor.

Yaşadığımız çağda zamanın ve şartların gereği olarak  herkes ayrı bir yerde. Biz inanıyoruz ki belki köyle hiç ilgisi kalmamış hatta unutmuş birçok kişi bu site aracılığı ile akrabalarına ulaşacaktır. Doğduğumuz yer aynı; ancak doyduğumuz yer farklı, bizi bir araya getiren bu doğduğumuz yer ortak paydası, yani köyümüz, yani SÜLEYMANBEYLER KÖYÜ …Hayatımın 30 yılını geçirdiğim yer.

Bizimle aynı duyguları paylaşan birçok köy ve belde halkının dernekler vasıtası ile gurbette örgütlendiğini, kısmen bizim köylülerimizin de  dernekleştiğini biliyoruz. Ancak dernekler bir noktaya kadar belli bölgedeki hemşerileri bir araya toplayabiliyor. Biz sadece bir şehirdeki, bir bölgedeki, bir ülkedeki değil tüm dünyada yaşayan Süleymanbeyler‘ lilileri bir araya toplayarak 25 yılımı doldurduğum köyümüzde böyle bir hizmet vererek vefa borcumu ödemek istedim.
İlerleyen günler bu konudaki beklentilerimizi inşallah gerçeğe dönüştürür. Çoktandır planladığım ve Aralık 2007 tarihinde  deneme aşamasında sizlerin beğenisine sunuldu ve çok olumlu görüşler hatta cesaretimizi arttıracak , iyiki bu çalışmayı yapmışım dedirtecek örnekler yaşadım.

Bu çalışmada bana site yapımı konusunda desteklerini esirgemeyen ismi bende saklı iki kardeşime ve yine bu çalışma esnasında manevi desteklerini esirgemeyerek e-mail yoluyla ve telefonla yardımlarını esirgemeyen Köyümüzden ve yurt dışındaki dostlarıma ve arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.
Bu siteyi hazırlama gayem ise ne kadar Süleymanbeyler‘ li  varsa hepsini buluşturmak, birlik ve beraberliği sağlamaktır. Çünkü birlikten kuvvet doğduğunun bilincindeyiz. Önemli olan yukarıda açıklanan amaçların gerçekleşmesidir.Yetişen neslin köyünü ve köylülerini sevmesini, ama şunu da biliyorum ki bazıları bu çalışmayı küçümseyecektir, anlayamayacaktır. Bu  çalışmayı yapanların niyetleri ile ilgili  yanlış düşünceler ileri sürülecektir. Olsun yine de yoluma devam edeceğim. Çünkü sonunda hepimiz Cami önünde (!) buluşacağız.

Web sitesi ile ilgili görüş ve önerilerinizi ve katkılarınızı (resim, yazı ve  köyümüzle ilgili bu sayfada görmek istediğiniz her şeyi)

cevatozturk@hotmail.com cevatozturk78@gmail.com

adreslerine e-mail olarak yollayabilirsiniz. Sitemiz emsallerinden farklı ve nitelikli olsun istiyoruz, bu yüzden yenilikleri çokça göreceksiniz. Ama en ilginci köyden haberlerin yer aldığı “cami yanı gündemi” ve “Sanal Mezar Ziyareti” bölümü olacaktır  sanırım. ( Olamadı başaramadım. Çünkü yeterli desteği göremedim. )

Her zaman bu sayfada,  mümkün olan gerçek zamanlarda da köyde buluşmak dileği ile sağlıcakla kalın.

05 Ocak 2008

Site yapımcısı

Cevat ÖZTÜRK



Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme