Bayramlaşalım mı ?
16 Eylül 2008
14:18
1373 Kez Okundu

             Değerli site ziyaretçileri. Bugün sabah namazında Subaşı camiinde bana göre tarihi bir mutluluk, tarihi bir sabah  yaşandı. Dilim döndüğünce şöyle bir izah edeyim ve bu mutluluğu, bu güzelliği sizlerle paylaşmak istedim.

Sabah namazına her zaman ki gittim ve diğer sabah namazına gelenlerle birlikte sabah ezanının  okunmasını beklerken dışarıda cami önünde kalabalık insan sesleri duyunca pencereye çıktık ve gördüğümüz manzara bizleri öyle bir sevindirdi ki bu mutluluğu kelimelerle anlatmak mümkün değildir. Göleviç mahallesinden kalabalık bir cemaat yaklaşık 30 kişi minibüsle sabah namazını Subaşı Camiinde kılmak için gelmişlerdi. Bunun ardından az sonra Serdaroğlu mahallesinden de bir gurup cemaat geldiler. Sabah namazını Göleviç mahallemizin imamı Ahmet   Hocamız kıldırdı. Namazın ardından Ahmet hocanın bu sabah ki güzellik için cemaate teşekkür ederek kısa bir konuşması vardı ve bu konuşmanın ardından cemaate ve diğer imam arkadaşlarına bir isteklerinin veya bu hususta ekleyebilecekleri bir konunun olup olmadığını sordu. Cemaat olarak benim bir isteğimin olduğunu söyleyerek söz aldım. İsteğim aslında yapılması zor bir şey değildi. Bir çoğunuzun da bildiğiniz üzere gurbetçiyim ve köyünüze geleli yaklaşık 26 ( yirmi altı ) yıl oldu. İlk geldiğim yıllarda bilindiği üzere köyümüzün mahallelerindeki camilerde kadrolu imam hatib olmadığından Cuma ve Bayram namazlarında Subaşı Camii kalabalık bir cemaat topluluğuna hitab ederdi. Bu kalabalığın bu Ramazan Bayramında tekrar etmesi için 5 mahallemizin cemaatının bu bayram namazında bir araya gelmesi ve bayram namazı sonunda cami avlusunda toplu bir bayramlaşma yapılması hususunda ki isteklerimi sabah namazına gelen cemaatten özellikle yaşlıların ve ileri gelenlerinde desteği ile bu duyurunun tüm halkımıza duyurulmasını istedim. İnşallah bu isteğim yerini bulur ve yıllar sonra tüm Süleymanbeyler halkı Subaşı Camiinde toplanarak güzel bir bayramlaşmaya vesile olabilirse buna herkesten çok benim mutlu olacağımı bilmenizi isterim.  Bu konuda siz değerli site ziyaretçilerimizinde Ziyaretçi defteri veya yorumlarınız aracılığıyla halkımızı tekrar bir arada senede bir gün de olsa bir araya getirmeye Bayram vesilesiyle dargınların ve kırgınların barışmasına katkıda bulunacak olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

 

    NOT : Bu konu ile ilgili olarak özellikle internet üzerinden siteyi takip edenlerin çevresine duyuruyu yapmalarını rica ediyorum.

 

                                                                     Cevat ÖZTÜRK

                                                                     Site yöneticisi ve sahibi

 

Cevat ÖZTÜRK hakkında:

Cevap Yazın

Anti-Spam Quiz:

Blue And Black WP Theme